Stwórz własny show!
Telewizyjne głupoty? Nie, jeśli wraz z włącznikiem telewizora, uruchomisz również swój mózg. Wtedy będziesz mógł rzucić nowe światło, zwłaszcza na programy, które są szczególnie odległe od rzeczywistości. Szwajcarski trener i ekspert ds. mediów Stefan Dudas napisał o tym książkę, która sprawia, że zaczynasz zarówno się uśmiechać, jak i zastanawiać nad tym, co oglądasz. Oto, co można zyskać dzięki telewizji.
- Data: 14.11.2019
Chcesz poznać samego siebie? Jak samotność może wskazać drogę do wewnętrznego spokoju
Pustelnicze, proste życie pozwoli nam odkryć najważniejsze wartości. Filozof i teolog dr Katharina Ceming twierdzi, że sposób życia i duchowość starożytnych pustelników może nam dużo powiedzieć nam, współczesnym ludziom. Wybraliśmy 3 aspekty, które wydały się nam szczególnie ważne.
- Data: 13.10.2019
Wszystko dobre co się dobrze kończy- jak znaleźć swoje osobiste 10 przykazań szczęścia
Amerykańska ekspertka ds. szczęścia Gretchen Rubin doradza formułowanie osobistych przykazań szczęścia. Czy to działa? To na początku brzmi trochę dziwnie, ale nawet biblijne 10 przykazań nie miało więzić człowieka, tylko mu pomóc. Jak odnaleźć swoje 10 przykazań szczęścia? Oto nasze wskazówki.
- Data: 07.10.2019
Sedno mądrości życiowej- czy przysłowia wciąż mają sens?
„Najtrudniejszy pierwszy krok”. „Każdy jest kowalem swego losu”. „Pieniądze szczęścia nie dają”. Te przysłowia powtarzały nasze mamy i babcie. Zawsze w ten sposób komentowały konkretną sytuację i konfrontowały ją z mądrością życiową. Co kryje się za takimi przysłowiami? Jak działają? Czy jest sens nadal ich używać? I dlaczego brzmią tak, a nie inaczej?
- Data: 04.08.2019
Wzmocnij swój wewnętrzny dialog
Czy w twoim otoczeniu jest osoba, z powodu której jesteś stale zdenerwowany? To może być twoja dziewczyna, która wciąż łyka środki przeciwbólowe, ponieważ boi się pójść do dentysty. Albo kolega z pracy, który demotywuje nowicjusza swoją destruktywną krytyką. Albo twój dziadek, który pozwala swojemu znajomemu się okradać? Wiesz, że musisz z nimi porozmawiać, ale wciąż od tego uciekasz. Zamiast tego prowadzisz wewnętrzne monologi. Jeśli tak się dzieje, to znak, że musisz najpierw pomóc sobie, a dopiero potem innym. Czas wzmocnić wewnętrzny dialog wg. rad amerykańskiej konsultantki życiowej Marthy Beck.
- Data: 21.07.2019
Czego mogą nas nauczyć zwierzęta
Wynalazcy i naukowcy już od dawna wiedzą, jak dużo można się nauczyć, obserwując naturę (termin fachowy: bionika). Na przykład przyssawka została opracowana na podstawie budowy macki ośmiornicy, a profil opony samochodowej na budowie kociej łapy. Ale świat zwierząt może również stać się wzorem dla naszego sposobu życia.
- Data: 14.07.2019
Dlaczego warto szukać wzorców do naśladowania
„Weź przykład z...!” Czy jako dziecko słyszałeś, że ktoś powinien być dla ciebie wzorem do naśladowania? Kolega z ławki, który zawsze ciężko pracował lub córka sąsiadów, która zawsze dbała o porządek? Jak reagowałeś na takie komentarze? Ignorowałeś je? A może rozwinęła się u ciebie niechęć do „idealnej” osoby? Ludzie potrzebują wzorców do naśladowania, ważne jest jednak, w jaki sposób ich szukają.
- Data: 24.06.2019
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- »
- ostatnia »