Przewlekłe choroby. Tak uporasz się z problemami zdrowotnymi
Przewlekłe choroby dotykają coraz więcej osób. Czy to reumatyzm czy cukrzyca, choroba wieńcowa, czy też borelioza, stwardnienie rozsiane czy choroba Parkinsona. Takie diagnozy zawsze oznaczają duże zmiany w życiu. W 2001 roku u Amerykanki Toni Bernhard zdiagnozowano ostrą infekcję wirusową. Od tego czasu aktywna profesor prawa jest uwięziona w domu, a często choroba przykuwa ją do łóżka. Zamiast jednak użalać nad sobą, Toni zebrała kilka porad dla chorych i ich bliskich.
- Data: 16.02.2021
Chwytaj słońce jesienią- sposoby na brak witaminy D
Chroni przed rakiem i innymi chorobami cywilizacyjnymi. Latem o odpowiedni poziom witaminy D nie musimy się martwić, bo często przebywamy na słońcu. Co jednak możemy zrobić jesienią i zimą, gdy promieni słonecznych jest jak na lekarstwo?
- Data: 16.09.2020
Zagrożenia wakacyjne. Jakie choroby można przywieźć z urlopu
Urlop już za tobą, a ty zamiast czuć się lepiej, masz wrażenie, że podupadasz na zdrowiu? Jeśli w ostatnim czasie zauważasz u siebie jakieś nietypowe objawy, zastanów się, czy nie złapałeś czegoś podczas wakacji. Z podróży możesz przywieźć nie tylko piękną opaleniznę, ale również groźną, rzadką chorobę i to nie tylko z egzotycznych krajów, ale również z naszych swojskich Mazur…
- Data: 26.08.2020
Lepiej poznać zasadę jin i jang, to lepiej zrozumieć TMC
Celem każdego działania leczniczego jest przywrócenie równowagi jin i jang we wszystkich punktach ciała, które charakteryzują się w danym momencie brakiem harmonii i chorobą. We wskazówkach dotyczących leczenia można przykładowo przeczytać, że gorąco powinno zostać schłodzone, stagnacji należy przywrócić przepływ, a blokady należy odblokować. Aby przywrócić równowagę, należy z reguły przenieść lub przetransformować energię – albo z negatywnego w pozytywne, albo odwrotnie. Do tego celu dążą wszystkie wskazówki. Środkiem do tego może być akupresura, mieszanki ziołowe czy przepisy.
- Data: 25.05.2020
Rozdrażnienie, apatia, problemy z koncentracją – to może być objaw boreliozy?
Kleszcze to pajęczaki niezwykle niebezpieczne dla naszego zdrowia. „Niewinne” ukąszenie może doprowadzić do chorób, do których należą m.in. odkleszczowe zapalenie mózgu oraz borelioza. Choroby te mogą dawać bardzo niespecyficzne objawy m.in. powodować apatię, pogorszenie nastroju czy ogólne osłabienie organizmu. W którym momencie te „powszechne” dolegliwości powinny skłonić nas do wizyty u lekarza? Zapytaliśmy eksperta lek. med. Joannę Pietroń, internistę z Centrum Medycznego Damiana.
- Data: 04.05.2020