Odliczenia podatkowe – co można odliczyć?
Jak pewnie wiesz, najbliższe miesiące związane są z corocznym rozliczeniem podatkowym. Sprawa ta jest istotna dla większości z nas. Niewiele osób jednak pamięta, że płacony podatek można obniżyć. Co więcej, do niektórych ulg z pewnością się kwalifikujemy, jednak nie wiemy, że dane ulgi istnieją.
- Data: 06.02.2019
Damy Ci kredyt Sp. z o.o.
W świetle prawa firma udzielająca „chwilówek” jest zwykłą działalnością gospodarczą, którą może założyć tak naprawdę każdy. Działa ona w oparciu o własny kapitał, nie wymaga żadnych zezwoleń, nie obejmuje jej kontrola Komisji Nadzoru Finansowego, omija prawo bankowe, a umowy podpisywane są w oparciu jedynie o… Kodeks Cywilny.
- Data: 30.01.2019
Rozliczenia podatkowe – jak szybko i łatwo się rozliczyć?
Zeznania podatkowe to coroczny obowiązek podatników. Wbrew pozorom rozliczenie podatkowe można przyśpieszyć, co więcej, z każdym rokiem pojawia się jeszcze więcej ułatwień dla podatników. Jakie uproszczenia w tym roku zaoferuje Urząd Skarbowy?
- Data: 30.01.2019
Szybki zarobek to duże ryzyko
Kiedy podejmujemy decyzje o inwestowaniu, pierwszym pytaniem, jakie się pojawia, jest potencjalny zwrot z inwestycji. Rzadko jednak pamiętamy, że wybór inwestycji uzależniony jest od ryzyka, które jesteśmy gotowi ponieść. Wybór inwestycji powinien być zatem podporządkowany przewidywanemu horyzontowi czasowemu. Jak wybrać właściwą inwestycję w oparciu o czas?
- Data: 23.01.2019
Złote zasady, którymi warto kierować się podczas zakupów
Niezależnie od tego, czy planujesz zakup artykułów spożywczych, ubrań bądź innych produktów, będziesz wystawiony na sztuczki sprzedawców, których celem jest maksymalne zwiększenie sprzedaży. Jak podejść do zakupów rozsądnie, nie dać się skusić „atrakcyjnym” promocjom czy wyprzedażom i nie wydać wszystkich posiadanych pieniędzy?
- Data: 23.01.2019
Moneyback – odzyskiwanie części pieniędzy za zakupy
Od lat banki prześcigają się w wymyślaniu coraz to ciekawszych sposobów na przyciągnięcie do siebie klienta. Za otwarcie rachunku oferują dodatkowe profity, takie jak jednorazowy zastrzyk gotówki, ciekawe zniżki, czy… pieniądze za płacenie kartą. Ta ostatnia stosunkowo świeża promocja o nazwie Moneyback polega za zwracaniu klientowi części wydatków za transakcje bezgotówkowe. Usługa ta znajduje się w ofercie wielu różnych banków i oprócz oczywistych celów promocyjnych odnośnie oferty, ma ona również za zadanie popularyzację korzystania z kart oraz innych instrumentów płatniczych.
- Data: 15.01.2019
Na czym nie warto oszczędzać?
Oszczędzanie to bardzo przydatna umiejętność. Jeśli jednak potraktujemy je zbyt sumiennie, może okazać się, że oszczędzamy na tych obszarach, które powinny pozostać prawie nienaruszone. Dlatego tak istotne jest zweryfikowanie, gdzie warto przeznaczyć pełną kwotę, na wartościowy produkt. Niekiedy sztuczne oszczędności na jakości mogą okazać się odłożonym w czasie wydatkiem.
- Data: 15.01.2019
Czym są Pracownicze Plany Kapitałowe?
Jest to powszechny system oszczędzania na emeryturę, który wg zapowiedzi ma szansę zrewolucjonizować polski system emerytalny. PPK mają umożliwiać gromadzenie oszczędności wypłacanych po przejściu na emeryturę. Zebrane pieniądze w ramach Pracowniczych Planów Kapitałowych mają być prywatną własnością ich uczestników, a pierwsi pracownicy będą mogli oszczędzać środki już w połowie 2019 roku.
- Data: 09.01.2019
Jak oszczędzać z głową?
Oszczędzanie to z jednej strony odpowiednie gospodarowanie swoimi pieniędzmi, a z drugiej stworzenie indywidualnego podejścia do tego zagadnienia. Budowanie odpowiedniego nawyku wymaga wewnętrznej siły i przekonania, że może to się opłacać. Na szczęście istnieje kilka metod, które pozwolą Ci zorganizować swoje oszczędzanie.
- Data: 09.01.2019
A może lokata! Jak inwestować w prostych krokach?
Inflacja to zjawisko… Formułka ta ma małą wartość dla przeciętnego odbiorcy. Zupełnie inaczej reagujemy, kiedy dowiadujemy się, że przez inflację posiadając 100 złotych możemy kupić mniej, niż rok wcześniej. Dlaczego? Tutaj właśnie trzeba przywołać zjawisko inflacji. Kiedy inflacja wynosi 2%, a w kolejnym roku 3%, to będziemy musieli ponieść koszty takiego wzrostu. Czyli nasze pieniądze utracą 3% siły nabywczej. Ukazując to obrazowo, jeśli za zestaw produktów rok temu zapłacono 100 zł, to po roku z 3% inflacją, zapłacimy 103 zł. Brzmi to niegroźnie? Jedynie na małych liczbach.
- Data: 02.01.2019
- « pierwsza
- «
- 4
- 5
- 6
- 7
- 8
- »
- ostatnia »