Utrata karty płatniczej – jak ją zastrzec?
Polacy coraz chętniej korzystają z płatności bezgotówkowych, o czym świadczy skala zjawiska. Obecnie na polskim rynku jest aktywnych około 39 milionów kart. Korzystanie z nich jest bezsprzecznie wygodne, niestety idą z tym parze pewne zagrożenia. Plastikowy pieniądz może zaginąć lub co gorsza ktoś może uzyskać dostęp do naszych pieniędzy. Co w takiej sytuacji?
- Data: 10.02.2020
500 plus dla dorosłych- zasady programu
W październiku ubiegłego roku ruszył nowy program wsparcia osób dorosłych z niepełnosprawnościami, niezdolnych do samodzielnej egzystencji. Ci, którzy złożą wniosek będą mogli co miesiąc liczyć na świadczenie w wysokości 500 zł. Przedstawiamy szczegóły programu.
- Data: 05.02.2020
Co to jest osobowość finansowa? Jak wpływa na stan konta
Osobowość finansowa to zbiór wszystkich cech, które wpływają na to, w jaki sposób zarządzamy pieniędzmi. To właśnie dzięki różnym osobowościom dwie osoby o podobnych dochodach i wydatkach mogą mieć zupełnie inny stan konta – jedna z nich będzie ciągle „na minusie”, druga zaoszczędzi na wakacje.
- Data: 03.02.2020
Ile tak naprawdę kosztuje edukacja i wychowanie dziecka
Posiadanie dziecka jest dla wielu rodzin marzeniem, jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę jak duże są koszty związane z jego edukacją i wychowaniem. Mając na uwadze dobro malucha, rodzice skłonni są do wyrzeczeń, niekiedy również zadłużają się, by zapewnić swoim pociechom jak najlepszy start. Jak więc duży jest to koszt i jak można się na niego przygotować?
- Data: 27.01.2020
Jak oprzeć się pokusom, nie tylko finansowym
Wiele dobrych postanowień formułujemy w postaci radykalnego odejścia od wszelkich słabości. „Od teraz w moim domu nie ma czekolady.” – „Co miesiąc będę odkładać 500 zł ”. Ale jeśli coś tak silnie demonizujesz, istnieje niebezpieczeństwo, że w pewnym momencie całkowicie przesadzisz. I oczywiście – jeśli stracisz kontrolę nad sobą, pomimo najlepszych intencji, poczujesz się jeszcze gorzej!
- Data: 27.11.2019
Nowe przepisy komornicze. Co się zmieni?
Duże zmiany w prawie komorniczym miały miejsce w styczniu br. Dwie ustawy całościowo zreformowały działalność komorniczą. Dotyczyły m.in. poprawy zaufania do komorników sądowych, co zrealizowane miało być przez zwiększenie kontroli nad tym obszarem przez ministra sprawiedliwości. Zmiany nastąpiły również w formie nadzoru i przekierowaniu priorytetów komorników w stronę dążenia do właściwego załatwiania spraw, a nie do szukania zysku. W listopadzie br. pojawiły się kolejne zmiany.
- Data: 14.11.2019
PPK- czy warto je wybrać
Pracownicze Plany Kapitałowe to temat gorący i istotny dla naszych portfeli. Głosy za twierdzą, że jest to korzystne rozwiązanie, bo pomaga w oszczędzaniu i zarządzaniu kapitałem. Krytycy wskazują na wydarzenia związane z OFE i problemy, które to rozwiązanie przyniosło. Co zatem wybrać?
- Data: 13.11.2019
Przedsiębiorca z większym pakietem praw
Rozbieżności związane z prawami konsumentów i przedsiębiorców były i są zauważalne. Konsument naturalnie jako osoba gorzej położona korzysta z większej ochrony. Jednak przedsiębiorca prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą także bywa zagrożony w kontakcie z dużym podmiotem. Wraz z nowelizacją ustawy ma pojawić się kilka istotnych zmian.
- Data: 06.11.2019
- « pierwsza
- «
- 1
- 2
- 3
- 4
- 5
- »
- ostatnia »