Znajdź więcej czasu dla siebie

Beate Rossbach

Autor: Beate Rossbach

Dodano: 8 listopada 2018
Fotolia_107949340_Subscription_Monthly_M

   Badania przeprowadzone na większą skalę na zlecenie DAK Gesundheit Ersatzkasse (niemiecka kasa chorych) wykazały, że mniej niż połowa Niemców ma czas dla siebie. A przecież stworzenie stanu równowagi między pracą, zaangażowaniem społecznym i zajęciem się sobą samym jest niezbędne. Wbrew pozorom, nie jest to takie proste i wielu ludzi żyje ciągle w permanentnym stresie – musi sprostać wyzwaniom zawodowym, rodzinnym i towarzyskim. Wtedy często nie udaje się im zachować spokoju ducha. Przygotowaliśmy kilka rad, które mogą pomóc w zrobieniu przerwy dla siebie samego.

Jak zapewnić sobie czas dla siebie:

  • Pozwól sobie codziennie na małą pauzę, pięć do dziesięciu minut, w ciągu których będziesz mógł spokojne tylko błądzić myślami. Czy będzie to w czasie małej przechadzki, czy na ławce w ogrodzie lub w wygodnym fotelu, to nieistotne.

  • Wstań rano kwadrans wcześniej, aby mieć czas na krótką medytację, gimnastykę poranną lub po prostu na zabiegi higieny ciała.

  • Zastanów się, czy może chcesz zająć się nowym hobby – grą na instrumencie lub czymś kreatywnym?

Najważniejszy w tym wszystkim jesteś ty. Znajdź radość w robieniu czegoś dla siebie i w podejściu do siebie samego tak samo poważnie, jak do swoich obowiązków.

Beate Rossbach

relaks, czas dla siebie, odpoczynek, hobby

Beate Rossbach

Autor: Beate Rossbach

naturopatka i psychoterapeutka, redaktor medyczna