Jak zdobyć pieniądze na wakacje bez sięgania po pożyczkę

Szymon  Maj

Autor: Szymon Maj

Dodano: 28 maja 2019
wakacje

Marzysz o urlopie w jakimś egzotycznym kraju? Niestety to dość kosztowne marzenie. Istnieją jednak sposoby, które mogą ułatwić ci wyjazd na upragnione wakacje. Niektóre wymagają większego zaangażowania, inne zdecydowania i odwagi, kolejne zakładają długofalowe planowanie. Najważniejsze jednak, że są skuteczne i wymagają sięgania po pożyczkę.

Decyzja o wyjeździe na wakacje nie zawsze jest podyktowana emocjonalnym impulsem. Zwykle jest dobrze przemyślana. Z pewnością masz już kilka pomysłów na to, gdzie wyjechać. Mogą to być długie wyprawy albo krótkie wypady. Niezależnie od twojego wyboru, warto pamiętać o tym, że im wcześniej zaczniesz planować swój wypad, tym lepiej. Pora przejść do pomysłów na sfinansowanie wakacji!

·         Połączenie pracy i wakacji – to rozwiązanie jest szczególnie dobre dla tych, którzy zdecydowali się na wyjazd nagle, jednak nie posiadają zabezpieczenia finansowego. Połączenie pracy i wakacji jest możliwe i często bardzo opłacalne. Praca w wybranych miejscach pozwoli ci też poczuć zwyczajny, lokalny klimat danego miejsca. Taka przygoda może być zdecydowanie dobrym rozwiązaniem.

·         Wolontariat – wiele instytucji oferuje wyjazd do wybranych miejsc w ramach wolontariatu. To dobra opcja dla osób, które dysponują kilkoma miesiącami wolnego czasu. Jednak niektóre instytucje mają w ofercie także krótkie, bo zaledwie miesięczne wyjazdy. Mogą one przybierać różne formy- od wsparcia misji humanitarnych, przez skupienie się na obszarze edukacyjnym dla dzieci, po opiekę nad osobami młodszymi lub starszymi.

·         Sponsoring – ten pomysł jest szczególnie dobry dla tych osób, które mają oprócz celu wyprawy, także pewien ideał. Chociaż brzmi to górnolotnie, chodzi o przekonanie, po co właściwie do wybranego miejsca pragniesz wyjechać. Odnalezienie sponsora w postaci firmy wiąże się także ze stworzeniem korzyści, które on uzyska, jeśli cię wesprze. Możesz mu na przykład zapewnić reklamę, opisując jego produkty na swoim blogu. Jak znaleźć sponsorów? Najlepiej sprawdzić, jak robią to najlepsi – osoby, które wspinają się na górskie szczyty, tworzą ekspedycje, piszą książki. Co ciekawe, możesz poszukać sponsorów, którzy niekoniecznie są związani z podróżami, mogą to być na przykład marki odzieżowe, które będą chciały przetestować swoje produkty w trudnych warunkach.

·         Crowdfunding – jeśli nie jeden duży sponsor, to może setki wspierających? Społeczne akcje crowdfundingowe zyskują na popularności. W dużym skrócie polega to na stworzeniu akcji, opisaniu swojej misji i przekonaniu odbiorców do własnego projektu. Za wsparcie swojego projektu możesz zaoferować konkretne nagrody. Ten pomysł warto powiązać z pozyskaniem sponsora. Społeczne akcje często przyciągają swoim zasięgiem duże instytucje i firmy. Myślisz, że jest to trudne? Na pewno wymaga zaangażowania, jeśli jednak spojrzeć na efekty, to udało się to już wielu osobom.

·         Sprzedaż starych rzeczy i oszczędzanie – spójrz na swoje mieszkanie, na pewno dysponujesz rzeczami, które są zbędne, a jednak mają pewną wartość. Zastanów się, czy nie warto sprzedać niektórych z nich. Dzięki temu uzyskasz więcej przestrzeni i upłynnisz swój majątek.

Szymon Maj
Szymon  Maj

Autor: Szymon Maj

Redaktor Serwisu Inwestora. Aktywnie inwestuje na rynku akcyjnym. Nieruchomościami zainteresował się wraz z inwestycją w spółki z sektora nieruchomości. W przeszłości związany z portalami FXMag i MySaver.