Szybko odszukaj wskaźnik myszy

Dodano: 12 grudnia 2020
mouse

Czasem wystarczą nieodpowiednie warunki oświetleniowe: spojrzysz raz w inne miejsce i wydaje się, że wskaźnik myszy zniknął z ekranu. Jednak system Windows dysponuje dwoma ważnymi sposobami, dzięki którym wskaźnik natychmiast stanie się ponownie widoczny.

Postępuj po prostu zgodnie z naszymi wskazówkami:

Wskazówka 1: przesuń mysz kilka razy we wszystkie strony. Oko człowieka reaguje na ruch i dzięki temu rozpozna wskaźnik myszy. Ponadto sygnalizujesz w ten sposób systemowi Windows, że czegoś szukasz. Już po kilku ruchach wskaźnik myszy stanie się znacznie większy i będzie miał ciemniejszy kolor – i tym samym natychmiast ponownie go dostrzeżesz.

Wskazówka 2: Zaznacz pozycję wskaźnika myszy za pomocą koła poprzez naciśnięcie klawisza [Ctrl]. Dzięki temu błyskawicznie ponownie odnajdziesz kursor. Jednak aby to zadziałało, musisz włączyć odpowiednią funkcję myszy w Windowsie. Wykonaj po prostu następujące kroki, aby aktywować wybór za pomocą klawisza [Ctrl].

  1. Otwórz ustawienia systemu Windows, korzystając z kombinacji klawiszy [Windows]+[I].

  2. Kiedy otworzy się okno Ustawienia, lewym przyciskiem myszy kliknij znajdującą się w nim pozycję Urządzenia. Spowoduje to zmianę zawartości okna.

  3. Kliknij pozycję Mysz znajdującą się na pasku bocznym po lewej stronie. Następnie wybierz Dodatkowe opcje myszy, znajdujące się po prawej stronie okna. Otworzy się okno Właściwości: Mysz.

  4. Najpierw kliknij kartę Opcje wskaźnika, znajdującą się u góry okna. Następnie aktywuj opcję Pokaż lokalizację wskaźnika po naciśnięciu klawisza [CTRL] na dole okna.

  5. Zamknij okno, klikając Ok, a okno Ustawienia wybierając X po prawej stronie na górze okna.

Rys. 1. Dzięki dodatkowym opcjom myszy możesz włączyć funkcję zaznaczania

Od teraz wokół wskaźnika myszy pojawia się koło, kiedy tylko naciśniesz klawisz [Ctrl]. To ogromnie ułatwia odnalezienie kursora – wypróbuj tę wskazówkę od razu.