Szybkie przechodzenie między folderami w Eksploratorze Windows

Dodano: 12 grudnia 2020
windows

Zdjęcia, przepisy kulinarne, opisy szlaków turystycznych, podręczniki, muzykę i wiele innych rzeczy przechowujesz zgodnie z zaleceniem na twardym dysku mojego komputera - każde w osobnym folderze. To jednak nastręcza trochę problemów - zbyt wiele kliknięć, aby przełączać się między folderami.

Z jednej strony duża liczba folderów sprawia, że Twoje pliki są uporządkowane. Jednak z drugiej strony przechodzenie z jednego folderu do drugiego staje się uciążliwe.

Na szczęście istnieje prostszy, ale mało znany trick, jak nawigować po folderach, korzystając z Eksploratora Windows. To rozwiązanie działa zarówno w Windows 10, jak w Windows 8.1, Windows 7 i Windows Vista!

Trójkąty w pasku adresu

Jeśli znajdujesz się w jednym z Twoich folderów w Eksploratorze Windows, w pasku adresu Eksploratora wyświetla się dokładna ścieżka dostępu do Twojego folderu. Poszczególne foldery oddzielone są od siebie małym skierowanym w prawo trójkątem (-> A).

Rys. 1. Pasek adresu w Eksploratorze Windows umożliwia szybkie przechodzenie `między folderami

Jeśli klikniesz lewym przyciskiem myszy oddzielający foldery trójkąt, poniżej rozwinie się menu. W nim Windows pokaże wszystkie foldery, które znajdują się w wyświetlanym po lewo folderze.

Na przykładzie z rysunku wyświetlane są wszystkie (pod)foldery znajdujące się w głównym folderze Ten komputer.

Jedno kliknięcie wystarcza, aby przejść do folderu

Wystarczy kliknąć odpowiedni folder w menu i od razu znajdujesz się w folderze docelowym, którego szukasz. Pozwala Ci to zaoszczędzić nudnego klikania przycisku Wstecz czy Dalej - szybciej znajdziesz folder, którego potrzebujesz.