Gdzie Windows 10 przechowuje zdjęcia

Dodano: 6 maja 2021
paint

Wkrótce po ostatnim uaktualnieniu oprogramowania na moim komputerze: zmianie Windowsa 7 na Windows 10, pojawił się problem z nowym systemem operacyjnym. W Eksploratorze Windows nie widzę już swoich zdjęć, a jedynie nazwy plików. Jak mogę to zmienić? Czy zmiana ustawień wystarczy? A może będę zmuszony zainstalować program, który umożliwi ponowne wyświetlanie moich zdjęć?

Ponowne wyświetlanie zdjęć jest bardzo proste: wystarczy, że w Eksploratorze Windows zmienisz ustawienia widoku dla folderu ze zdjęciami na Duże ikony. Następnie będziesz mógł zobaczyć podgląd swoich zdjęć.

Po prostu wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz Eksplorator Windows, naciskając skrót klawiszowy [Windows]+[E]. Następnie przejdź do folderu, w którym chciałbyś zastosować odpowiedni sposób wyświetlania.

  2. Kliknij kartę Widok. Następnie zmieni się menu wstążka, a bezpośrednio pod zakładką w obszarze Układ pojawią się różne ustawienia widoku.

  3. Kliknij pozycję Duże ikony, aby ponownie wyświetlać swoje zdjęcia jako miniatury.

Gotowe – od teraz Twoje zdjęcia ponownie pojawią się w oknie Eksploratora, co ułatwi Ci pracę podczas wyszukiwania jednego z nich.

Rys. 1. Zdjęcia są znów widoczne