Szczęśliwego nowego początku! Spełnij swoje marzenia, zamiast podejmować puste postanowienia

Dodano: 30 grudnia 2020
impra

Masz dość podejmowania pustych postanowień? Zacznij w końcu spełniać swoje marzenia. Dobre intencje wcale nie są po to, żeby je łamać. Podpowiemy, co zrobić, by tym razem dotrzymać noworocznych obietnic.

„Noworoczny śnieg pokrył krajobraz - i nasze dobre intencje.” Tak niemiecki aforysta Werner Mitsch wyraził cynicznie to, z czego każdy z nas niestety zdaje sobie sprawę. Jak uniknąć tego w nowym roku?

Wyobraź sobie swoje oczekiwania
Co powinno być inne i lepsze w 2021 roku? Na pewno wiele rzeczy. Bez cenzurowania swoich myśli, opisz lub narysuj wszystko, co przychodzi ci do głowy.

Nasza wskazówka: jeśli uważasz, że mówienie jest łatwiejsze niż pisanie i rysowanie, podyktuj to smartfonowi lub, za pomocą oprogramowania do rozpoznawania mowy- komputerowi.

Uporządkuj postanowienia „muszę” i „powinienem”
Zadaj sobie pytanie, które pozycje na liście są absolutną koniecznością. Musisz poszukać nowej pracy, ponieważ wygasa umowa tymczasowa? A co tylko chcesz zrobić? Na przykład uprawiać sport, częściej odwiedzać rodziców, nawiązywać kontakty biznesowe.

Nasza wskazówka: zamień obowiązkowe punkty na liście w konkretne zadania do wykonania, odnotowując w swoim dzienniku, co zrobisz w styczniu w tym kierunku. Punkty „powinienem” traktuj, jako coś, czym będziesz zajmować się w ciągu roku – a może i nie. Następnie przejdź do pozostałych punktów.

Ważne marzenie
Na twojej liście znajdują się marzenia, które poruszają twoje serce? Gratulacje! Nie ma znaczenia, czy tęsknisz za pracą, która będzie dla ciebie wyzwaniem, za wieczorami w przyjemnej atmosferze, czy też w końcu chcesz się postawić szefowi. Idź za głosem serca!

Nasza wskazówka: jeśli nie znalazłeś od razu tego, czego szukasz daj się zainspirować następującymi pytaniami: 1. Jakie doświadczenie chciałbyś przeżyć w 2021 roku? 2. Jaki problem powinien zostać rozwiązany, jaka decyzja powinna zostać podjęta, abyś był szczęśliwszy? 3. W jaki sposób chciałbyś rozliczyć ten rok w grudniu 2020 roku? 4. Co powinien powiedzieć dobry przyjaciel o twoim życiu na twoje 80-te urodziny – i co możesz w tym kierunku zrobić?

Znajdź swoje motto na rok
Niech będzie jak u Chińczyków (którzy obchodzą rok 2021 jako „rok szczura”) – wybierz symbol z natury, który będzie obrazował twoje marzenie, wybierz swoje motto na ten rok. Na przykład, określ ten rok jako „rok orzecha laskowego” (ponieważ będziesz potrzebował twardej skorupy, aby postawić się szefowi), „rok żyrafy” (ponieważ chcesz piąć się po szczeblach kariery) lub „rok słońca” (ponieważ chcesz być szczęśliwy).

Nasza wskazówka: regularnie przypominaj sobie swoje motto. Na przykład, umieść garść orzechów laskowych w małej misce na stoliku do kawy, przyklej na drzwiach lodówki obraz żyrafy namalowany przez dziecko lub użyj zdjęcia ze wschodem słońca jako tła w smartfonie.

Daj sobie maksymalnie 24 godziny....
... by zrobić pierwszy krok. Nie ograniczaj się do jednego, magicznego punktu w czasie. Zamiast godzinami tworzyć folder „Nowa praca”, możesz opracować swoje CV. Zamiast kupować buty do biegania (a następnie odłożyć na półkę, by się kurzyły), umów się z przyjacielem na trening.

Nasza wskazówka: powiedz co najmniej jednej przyjaznej ci osobie o swoim marzeniu. Upubliczniając je, przypilnujesz, by nie zasypał go noworoczny śnieg.

Słowa kluczowe:
Nowy Rokpostanowienie