Zainstaluj nowe, przydane programy

Dodano: 12 grudnia 2020
windows

Komputer bez programów to jak auto bez kół: bezużyteczne. Pobieranie darmowego oprogramowania z Internetu ciągle okazuje się być źródłem zagrożeń. Sklep Windows Store sprawia, że jest to bezpieczne i wygodne.

Coraz więcej darmowych programów podczas instalacji próbuje przemycić dodatkowe funkcje, inne narzędzia, rozszerzenia do przeglądarek i inne niepotrzebne rzeczy - to denerwuje. Możesz natrafić na takie nieuczciwe triki, jak pozornie nieaktywne kwadraciki do zaznaczenia i podwójne zaprzeczenia. Nawet Ci, którzy bardzo uważają podczas instalacji nowych programów, mogą wpaść w takie pułapki. Dlatego, jako źródło programów najlepiej wybrać sklep Windows Store. Dzięki wcześniejszej kontroli przez Microsoft można uniknąć większości zagrożeń.

Pobieraj programy tylko ze sklepu

Jeżeli chcesz pobierać wyłącznie bezpłatne aplikacje, to w przeciwieństwie do sklepów z aplikacjami na smartfonach, nie trzeba zapisywać żadnych danych o płatnościach. Kolejna zaleta, która przemawia za pobieraniem programów (tzw. aplikacji) ze sklepu Windows - wszystkie programy, które zainstalujesz za jego pośrednictwem, będą do Twojej dyspozycji także na innych komputerach Windows 10. Musimy wtedy tylko zalogować się swoim kontem Microsoft. Wtedy aplikacje są automatycznie synchronizowane. Dodatkowo, nie trzeba się też martwić o aktualizację tych programów - Windows 10 robi to automatycznie.

Rys. 1. Okno sklepu Windows Store

W ostatnim czasie Microsoft poprawił jeszcze kilka rzeczy:

  • Surowsza kontrola: sfałszowane aplikacje, które pod względem loga i nazwy nie dały się odróżnić od oryginalnych, Microsoft teraz rygorystycznie wyrzuca. To samo dotyczy zastosowań, w których programiści przegapili nowy proces potwierdzania wieku użytkowników i nie spełniają określonych wymagań dotyczących jakości.

  • Nowy system oceny: nowy system ocen jest tak dobry, że obecnie jeszcze więcej opinii użytkowników pomaga szybko rozpoznać najlepsze i najgorsze programy. Nowe są też ulepszone opisy i ilustracje aplikacji.

  • Filmy i Seriale: w sklepie Windows znajdziemy teraz nie tylko aplikacje, ale także filmy i seriale telewizyjne. Oferta jest ciągle rozszerzana, a niedługo pojawią się nawet książki elektroniczne.

Aby otworzyć sklep Play, wystarczy kliknąć w symbol sklepu na pasku zadań lub w menu Start, albo wpisać słowo store po kliknięciu w lupę na pasku zadań.