Błyskawicznie wstawiaj do Worda zdjęcia wykonane telefonem

Dodano: 7 grudnia 2020
smartfon

Jeśli często korzystasz ze smartfona z Androidem do robienia zdjęć, powinieneś znać tę sztuczkę, umożliwiającą w błyskawiczny sposób umieszczać najnowsze zdjęcia na komputerze – na przykład w dokumencie Word.

Jedyne wymaganie: powinieneś aktywować w smartfonie funkcję „Kopia zapasowa i synchronizacja”, aby wykonać kopię zapasową zdjęć z sieci. Jest to jednak ustawiane domyślnie.

Wykonaj poniższe kroki, aby przesłać zdjęcia:

  1. Uruchom przeglądarkę internetową na swoim komputerze. Wpisz adres: www.google.com/photos/aboutw pasku adresu i naciśnij [Enter]. Kiedy otworzy się strona, kliknij Otwórz zdjęcia Google, aby zalogować się do usługi „Zdjęcia Google”.

  2. Wprowadź adres e-mail swojego konta Google w polu tekstowym Adres e-mail lub telefon, a następnie kliknij przycisk Dalej.

Wskazówka: Twój adres e-mail zostanie wyświetlony na smartfonie w ustawieniach wszystkich aplikacji Google, takich jak np. w aplikacji Zdjęcia

  1. W polu tekstowym wpisz hasło dla swojego konta Google i kliknij Dalej. Zawartość strony ulegnie zmianie: zostaną wyświetlone wszystkie zdjęcia zrobione smartfonem.

  2. Kliknij lewym przyciskiem myszy zdjęcie, które chciałbyś umieścić w dokumencie programu Word. Fotografia zobaczysz w pełnym rozmiarze na czarnym tle.

  3. Kliknij zdjęcie prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz polecenie Kopiuj zdjęcie (w zależności od przeglądarki może być: Kopiuj grafikę).

  4. Uruchom program Word i otwórz dokument, w którym chcesz wstawić zdjęcie z telefonu.

  5. Prawym przyciskiem myszy kliknij wybraną lokalizację w dokumencie programu Word. Z menu podręcznego wybierz Opcje wklejania klikając lewym przyciskiem myszy na Obraz. Teraz Twoje zdjęcie zostanie wstawione do dokumentu Word.

Rys. 1. Przycisk do wstawiania zdjęć jest ukryty w menu kontekstowym programu Word

Gotowe! W taki sposób możesz z łatwością wstawiać zdjęcia z telefonu komórkowego do dokumentów programu Word bez konieczności uprzedniego kopiowania ich na dysk twardy.