Wyłącz zbędne dźwięki w Windows 10

Dodano: 12 grudnia 2020
start

Jeśli chcesz popracować w spokoju, Windows 10 będzie Ci przeszkadzać, wydając różne dźwięki. Co chwila coś dzwoni, pika lub wyświetla komunikaty. Jeżeli zastosujesz się do naszych zaleceń, w końcu znajdziesz spokój.

Najszybciej komunikaty dźwiękowe wyłączysz, klikając prawym przyciskiem myszy symbol Centrum Akcji, który znajduje się w prawym dolnym rogu na pasku zadań (na prawo od zegara) Następnie kliknij lewym przyciskiem myszy i wybierz Włącz godziny ciszy. Windows natychmiast przełączy się w tryb cichy i przestanie denerwować komunikatami Jeżeli chcesz znów otrzymywać informacje o wszystkim, co ma związek z komputerem, to jeszcze raz prawym przyciskiem myszy kliknij symbol Centrum Akcji i wybierz Wyłącz godziny ciszy.

Można także odebrać poszczególnym aplikacjom możliwość „hałasowania” W tym celu za pomocą kombinacji klawiszy [Windows]+[I] otwórz okno ustawień. Następnie kliknij System/Powiadomienia/Akcje. Jeżeli na przykład nie chcesz słyszeć sygnałów przy odbieraniu nowych wiadomości e-mail, należy kliknąć program pocztowy i suwak Dźwięk po otrzymaniu powiadomienia przełączyć na Wył. W tym samym miejscu masz także możliwość włączenia i wyłączenia innych funkcji powiadomień

Rysunek 1. Windows 10 umożliwia dopasowania dźwięków i powiadomień poszczególnych programów do Twoich preferencji