Ożyw słuchawkę
Czy posiadasz urządzenie z przenośną słuchawką? Być może zauważyłeś więc, że z biegiem lat coś zaczyna w niej „niedomagać”. Rozwiązanie problemu: wymień akumulatorki! Jest to łatwe, ponieważ w przeciwieństwie do telefonów komórkowych, są one zazwyczaj dostępne w sklepach (model AA – w supermarketach i sklepach z elektroniką).
Nasza wskazówka: kupuj akumulatory, nie baterie! Nawet jeśli wszystko wydaje się działać jak nowe, zainwestuj w dobry akumulator. Nowoczesne urządzenia mają znacznie większą pojemność.
Telefonowanie bez trzymania słuchawki
Ci, którzy lubią rozmawiać w trakcie pracy w domu, często muszą zmagać się później z napięciem, które pojawia się po trzymaniu słuchawki między uchem a ramieniem. Jeśli twój telefon jest kompatybilny z technologią Bluetooth (tylko dla nowszych urządzeń, sprawdź instrukcję obsługi!), dokup do niego (bezprzewodowy) zestaw słuchawkowy Bluetooth.
Inna opcja, mniej optymalna akustycznie – korzystaj z trybu głośnomówiącego, jeśli masz zajęte ręce. Jednak wtedy wszyscy w pokoju usłyszą, o czym rozmawiasz.
Nasza wskazówka: aby cieszyć się rozmowami w trybie głośnomówiącym, potrzebujesz nowego telefonu? Wybierz taki, który posiada zestaw słuchawkowy Bluetooth.
Bądź w zasięgu
Oczekujesz telefonu, ale musisz wyjechać? Aby osoby dzwoniące, które nie znają twojego numeru telefonu komórkowego, mogły się z tobą skontaktować, ustaw tymczasowe przekierowywanie połączeń przychodzących na twój telefon komórkowy. Ale uwaga – to nie dzwoniący płaci za połączenie między telefonem stacjonarnym a komórkowym, ale ty.
Abonament: przekleństwo czy błogosławieństwo?
Jeśli masz jeszcze starą umowę z operatorem, możesz otrzymać więcej usług za te same pieniądze. W niektórych przypadkach może zaistnieć konieczność zawarcia nowej umowy o minimalnym czasie trwania wynoszącym 24 miesiące (ze szczególnym prawem do rozwiązania umowy w przypadku zmiany lokalizacji itp.) Największa wada abonamentu to możliwość prowadzenia nieskończenie długiej rozmowy.
Nasza wskazówka: wiele telefonów pokazuje czas trwania połączenia na wyświetlaczu. Wykształć nawyk patrzenia na czas trwania połączenia, gdy odkładasz słuchawkę. Czy rozmowa była warta swojego czasu? Jeśli nie, spróbuj alternatywnych kanałów komunikacji, takich jak e-mail, SMS-y, połączenia przez internet lub pilnuj się i nie schodź z tematu, dążąc do sedna sprawy.
Wyłącz wyświetlanie numeru
Jeśli nie chcesz, aby osoba, do której dzwonisz, widziała twój numer telefonu na wyświetlaczu (np. dlatego, że wykonujesz połączenie służbowe z domu), możesz to wyłączyć. Aby to zrobić, wpisz specjalną kombinację klawiszy, którą otrzymasz od operatora sieci telefonicznej. Należy pamiętać, że dotyczy to tylko danego połączenia.
Nasza wskazówka: jeśli nie masz ku temu dobrych powodów, powinieneś powstrzymać się od ukrywania numeru telefonu, ponieważ w dzisiejszych czasach jest to uważane za niegrzeczne. Ponadto, niektóre telefony są teraz ustawione na automatyczne blokowanie lub ignorowanie połączeń z zablokowanym numerem z powodu podejrzenia o spam.