Rozwiąż problemy z instalacją programu antywirusowego

Dodano: 24 marca 2019
avira

Czasem zdarza się, że przy odinstalowaniu jakiegoś programu w Windows pozostaną jakieś ukryte resztki. Nie odgrywają one roli przy normalnym działaniu komputera, ale uniemożliwiają instalację nowego programu antywirusowego. Aby rozwiązać problem, skorzystaj z darmowego programu do czyszczenia rejestru systemu, który Avira oferuje specjalnie dla przeciwdziałania podobnym sytuacjom.


Wystarczą 3 kroki, aby Twój system Windows był gotowy do zainstalowania nowego antywirusa:

  1. Wprowadź adres www.avira.com/en/download/product/avira-registry-cleaner w pasku adresu przeglądarki i naciśnij [Enter]. Otworzy się strona Aviry, z której można pobrać narzędzie do czyszczenia Avira Registry Cleaner.

Rys.1. Narzędzie do czyszczenia pobierzesz ze strony internetowej – tutaj możesz zobaczyć, jak duży jest plik do ściągnięcia

  1. Kliknij przycisk Start Download i zapisz program na dysku twardym Twojego komputera, na przykład w folderze Downloads.

  2. Otwórz folder Pobrane w Eksploratorze Windows. Uruchom pobrany program avira_registry_cleaner_en.exe, klikając go dwukrotnie i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Narzędzie usunie z systemu wszystkie pozostałości po oprogramowania Aviry. Teraz możesz już zainstalować nowy program antywirusowy.