Jak rozwiązać problemy z instalacją programu antywirusowego

Dodano: 1 września 2019
antywirus

Niedawno kupiłem nowy program antywirusowy, ale wystąpiły problemy z instalacją. Pokazuje się komunikat, że inny program antywirusowy (w moim przypadku to Avira) został już zainstalowany. Ja jednak już wcześniej usunąłem go poprzez panel sterowania. Co mogę zrobić, aby rozwiązać problem?Czasem zdarza się, że przy odinstalowaniu jakiegoś programu w Windows pozostaną jakieś ukryte resztki. Nie odgrywają one roli przy normalnym działaniu komputera, ale uniemożliwiają instalację nowego programu antywirusowego. Aby rozwiązać problem, skorzystaj z darmowego programu do czyszczenia rejestru systemu, który Avira oferuje specjalnie dla przeciwdziałania podobnym sytuacjom.

Wystarczą 3 kroki, aby Twój system Windows był gotowy do zainstalowania nowego antywirusa:

  1. Wprowadź adres www.avira.com/en/download/product/avira-registry-cleaner w pasku adresu przeglądarki i naciśnij [Enter]. Otworzy się strona Aviry, z której można pobrać narzędzie do czyszczenia Avira Registry Cleaner.

Rys.1. Narzędzie do czyszczenia pobierzesz ze strony internetowej – tutaj możesz zobaczyć, jak duży jest plik do ściągnięcia

  1. Kliknij przycisk Start Download i zapisz program na dysku twardym Twojego komputera, na przykład w folderze Downloads.

  2. Otwórz folder Pobrane w Eksploratorze Windows. Uruchom pobrany program avira_registry_cleaner_en.exe, klikając go dwukrotnie i postępuj zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.

Narzędzie usunie z systemu wszystkie pozostałości po oprogramowania Aviry. Teraz możesz już zainstalować nowy program antywirusowy.