Jak włączyć interfejs USB 3.0

Dodano: 1 września 2019
usb

Ponownie zainstalowałem Windows 7 w moim komputerze i nie mam już włączonych interfejsów USB 3.0. Pobrałem i zainstalowałem sterowniki sprzętu dla mojego komputera z witryny producenta komputera, ale nie przyniosło to rozwiązania problemu. Co robię źle? Czy muszę dokonać dodatkowych zmian w BIOS-ie?Jeśli nie wyłączałeś niczego ręcznie w BIOS-ie, nie musisz się martwić. W takim przypadku nie potrzebujesz dokonywać żadnych zmian w ustawieniach, aby aktywować interfejs USB-3.0. W tej sytuacji cały sprzęt powinien być włączony i gotowy do użycia zgodnie z opisem producenta. Jeśli jednak zmieniłeś coś w BIOS-ie, wróć do pierwotnych ustawień, umożliwiając włączenie wszystkich portów USB.

Jeśli chodzi o instalację sterowników, możliwe, że nie zainstalowałeś właściwych sterowników dla Twojego komputera. Upewnij się, czy ze strony producenta faktycznie pobrałeś właściwy sterownik. Może przez nie uwagę pobrany sterownik był dla innej wersji systemu Windows.


Aby zainstalować sterowniki, do pobrania, wybierz właściwą wersję Windows (istotne jest również rozróżnienie na wersję 32-bitową i 64-bitową). Tylko wtedy masz gwarancję, że Windows 7 rozpozna i umożliwi instalację sprzętu.

  Jeśli podczas instalacji nie wiesz, czy Twój zainstalowany system Windows jest w wersji 32 czy też 64-bitowej, po prostu skorzystaj ze skrótu klawiszy [Widnows]+ [Break]. Spowoduje to otwarcie okna Informacje o systemie, gdzie możesz znaleźć takie dane.

Rys. 1. Informacje o systemie Windows