Oszczędzaj swój wzrok dzięki odpowiedniemu powiększeniu

Dodano: 12 grudnia 2020
windows

Excel, Word czy też strony internetowe: często to, co jest widoczne na ekranie, jest dostrzegalne jedynie przy dużym wysiłku ze stromy Twoich oczu. To obciąża wzrok i powoduje szybkie zmęczenie podczas pracy z komputerem.

Jednak możesz ułatwić sobie życie za pomocą prostych środków: dopasuj rozmiar tekstu zgodnie z własnymi potrzebami, poprawiając czytelność tekstu.

Metoda 1: użyj klawiatury i kółka myszy, aby szybko zmienić ustawienia

W prawie wszystkich programach systemu Windows będziesz mógł błyskawicznie dopasować rozmiar czcionki, obracając kółko myszy oraz przytrzymując klawisz [Ctrl]. Wciśnij klawisz [Ctrl] i obracaj kółko myszy od siebie, aby zwiększyć rozmiar czcionki. Poprzez obracanie go w swoim kierunku ponownie ją zmniejszasz.

Metoda 2: skorzystaj z klawiatury, aby ułatwić przeglądanie stron WWW

W przeglądarce internetowej istnieje druga metoda, która jest równie prosta w użyciu: dzięki kombinacji klawiszy [Ctrl]+[+] zwiększysz czcionkę, aby była czytelniejsza, natomiast za pomocą [Ctrl]+[-] zmniejszysz ją, na przykład w celu ułatwienia sobie przeglądania stron, posiadających wiele elementów.

Co jest szczególnie istotne: jeśli chcesz szybko wrócić do pierwotnej wielkości widoku strony, po prostu wybierz kombinację klawiszy [Ctrl]+[0].