Oglądanie punktu docelowego przed podróżą

Dodano: 26 kwietnia 2020
google

Google Maps jest świetnym narzędziem do planowania podróży, ale to nie wszystko. Jeśli wybierasz się na spotkanie, ale nie wiesz, jak dokładnie wygląda miejsce, w które zmierzasz, sprawdź to w Google, dzięki usłudze Street View.

Google Street View to funkcja Google Maps i Google Earth, która zapewnia panoramiczne widoki z poziomu ulicy i pozwala użytkownikom na wyświetlanie wybranych części świata.

Możesz z niej skorzystać na dwa sposoby - wpisując pożądany adres na stronie https://mapstreetview.com lub wyświetlając wybrane miejsce na mapie i przeciągając na nie pomarańczową ikonę postaci z menu głównego Google Maps. W obu przypadkach efektem będzie wyświetlenie panoramicznej fotografii, przedstawiającej wybraną okolicę (obok znajdzie się dokładna informacja o adresie).

Co ważne, możesz bez problemu „rozglądać się” w wirtualnej okolice - wystarczy przytrzymać wciśnięty lewy klawisz myszy i przesunąć mysz w lewo lub prawo. Warto dodać, że usługa Street View na razie jest dostępna w Polsce w dość ograniczonym zakresie (aczkolwiek wkrótce powinno się to zmienić).

  
Rys. 1. Widok ulicy w Google Maps Street View