5 czynności, które wprowadzą równowagę do Twojego życia!

Autor: Ruth Drost-Hütt

Dodano: 4 lutego 2019
b2caa4524f9ffb0260b3517843282b2d97b22ebf-large

 

1. Sprezentuj chwilę przyjemności dla twojego ciała

Porozciągaj się przed śniadaniem, najlepiej na świeżym powietrzu, i sprezentuj swoim organom tlenowy prysznic. Przepłyń rano przed pracą lub wieczorem kilka okrążeń na basenie. Jedz powoli, delektuj się każdym kęsem. Idź spać, gdy jesteś zmęczony. Późny show telewizyjny możesz obejrzeć kolejnego wieczora w Internecie.

2. Osiągnij swój cel

Zawodowa narada, pielenie chwastów w ogrodzie czy wykonanie przelewów: często myślimy już naprzód, że musimy pamiętać o ważnym terminie lub że mamy zadanie do wykonania. Połącz swoje terminy i zadania z celami. Przykład: „Mam zamiar opuścić naradę z optymalnymi informacjami na temat projektu XYZ”. W ten sposób automatycznie będzie aktywniej uczestniczył w naradzie i będziesz zadawał ważne dla ciebie pytania.

3. Wzmocnij swoje kontakty

Zastąp urodzinowy e-mail indywidualną kartką z życzeniami. Podczas niedzielnej mszy przekaż znak pokoju, podając rękę osobom za tobą. Jeżeli bliska osoba przyjeżdża do domu zwyczajowo autobusem o 18:45, wyjdź jej naprzeciw. Zadzwoń do swojej szwagierki raz bez powodu.

4. Spraw sobie przyjemność

Nieważne, czy zagrasz w tenisa stołowego, rozegrasz grę strategiczną na komputerze, wyjdziesz na spacer z psem i będziesz mu rzucał patyki lub wyprodukujesz zabawny film wideo – zabawa ma różne oblicza. Ważne jest, aby dane zajęcie sprawiało ci radość i przyjemność, a nie żebyś wykonywał ją z ambitnej zaciętości. Możesz także wybrać gry: co zrobiłbyś, gdybyś miał pół roku wolnego czasu? Które 5 osób zabrałbyś na samotną wyspę? O jakie umiejętności poprosiłbyś dobrą wróżkę?

5. Odkryj coś nowego

Poszerz swoje horyzonty, wymieniając gazety z sąsiadem. Kup nieznany gatunek warzyw. Udaj się na mszę do nieznanego kościoła. Naucz się czegoś nowego w swojej dziedzinie – pojęcia, metody lub naukowego odkrycia. Spojrzyj w lustro i poznaj swoją twarz na nowo. Wzbogać swoje słownictwo o sposób mówienia, który spodobał ci się u innej osoby.