Wyłącz funkcję przesyłania danych w Windows 7

Dodano: 15 czerwca 2019
win7

Windows 10 znalazł się zaraz po premierze pod ostrzałem krytyki, ponieważ bez dokonania zmian w ustawieniach przesyła dużą liczbę danych użytkownika do firmy Microsoft. Mimo to Microsoft zaimplementował taką samą funkcję gromadzenia i przesyłania danych wraz z lipcową aktualizacją Windows 7. Jednak ta funkcja jest aktywowana jedynie wtedy, gdy użytkownik jest uczestnikiem specjalnego programu ulepszenia Windows. Wtedy Windows gromadzi dane dotyczące użytkownika i jego pracy na komputerze, by później wysłać je do firmy Microsoft.

 

Na szczęście możesz zakończyć swój udział w programie ulepszania Windows za sprawą zaledwie kilku kliknięć myszy:

  1. W lewym dolnym rogu kliknij ikonę Start, a następnie w menu wybierz Panel Sterowania. Wtedy otworzy się nowe okno.

  2. Kliknij System i zabezpieczenia, a następnie Centrum akcji, aby je otworzyć.

  3. Kiedy zawartość okna ulegnie zmianie, wybierz Zmień ustawienia Centrum akcji.

  4. W dolnej części okna znajduje się link Ustawienia poprawy jakości obsługi klienta. Po kliknięciu na niego dowiesz się, czy bierzesz udział w tym programie.

  5. Jeśli opcja Tak, chcę uczestniczyć w programie poprawy jakości obsługi klienta programu Windows jest zaznaczona, kliknij zamiast tego na Nie, nie chcę uczestniczyć w programie poprawy jakości obsługi klienta programu Windows.

Rys. 1. Centrum akcji w Windows 7

Kliknij Zapisz zmiany, aby zamknąć okno, a następnie OK w ustawieniach Centrum akcji. Ponownie uruchom komputer. Od teraz system Windows 10 nie przesyła już danych użytkownika do firmy Microsoft.