Automatyczne aktualizacje oprogramowania w Windows 7

Dodano: 1 września 2019
windows

Jeśli wciąż korzystasz z systemu Windows 7, pamiętaj, że aktualizacja używanych przez Ciebie programów z użyciem funkcji Windows Update nie jest tak dobrze rozwinięta jak w przypadku Windows 10. Jeśli należysz do tej grupy użytkowników, polecamy instalację dodatkowego programu, który zadba o aktualizacji pozostałych aplikacji zainstalowanych w komputerze.

Wszystkie najpopularniejsze programy systemu Windows są aktualizowane domyślnie, pod warunkiem, że korzystasz z Windows 10. W tej wersji systemu dzieje się to często dzięki funkcji Windows-Update. Nie musisz się więc martwić samodzielną aktualizacją takich programów jak Adobe Reader, Skype czy Microsoft Office. Inne programy, jak Firefox lub Chrome, samodzielnie pobierają aktualizacje i instalują je przy kolejnym uruchomieniu.

Użytkownikom Windows 7 polecamy natomiast program SUMo, który można bezpłatnie pobrać ze strony www.kcsoftwares.com/?sumo . Kliknij przycisk Download, znajdujący się w prawym górnym rogu, a następnie Download w ramce SUMo.

Mimo że strona jest w języku angielskim, sam program jest automatycznie aktualizowany w języku polskim. Po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu SUMo, kliknij najpierw Wykrywaj automatyczne aktualizacje, aby stworzyć kompletną listę programów w Twoim systemie. Po zakończeniu wyszukiwania kliknij Zamknij, aby przejść do głównego okna SUMo.

Rys. 1. SUMo pokazuje, które programy w Twoim systemie wymagają aktualizacji

Zaznacz jeden z niezaktualizowanych programów kliknięciem myszy (A) (spójrz na ilustrację na poprzedniej stronie). Kliknij Pobierz aktualizacje na pasku menu, aby ściągnąć najnowszą wersję.