Windows nie rozpoznaje hasła

Dodano: 26 kwietnia 2020
windows

Wczoraj wieczorem tak jak zwykle wyłączyłem swój komputer i próbowałem go ponownie uruchomić dziś rano. Ale Windows przestał akceptować moje hasło użytkownika i nie mogę zalogować się do systemu. Jak mogę ponownie uzyskać dostęp?Nie musisz się martwić, hasło do konta użytkownika Windows samo się nie zmienia, nie straciłeś więc dostępu do systemu. Bardziej prawdopodobne jest to, że za wprowadzenie niewłaściwego hasła winę ponosi Twoja klawiatura.

Jeśli na przykład używasz klawiatury bezprzewodowej, mogła Ci się właśnie rozładować bateria. Wczoraj mogła być na tyle naładowana, że mogłeś normalnie pracować, a dziś jest już inaczej. Zacznij od wymienienia baterii swojej bezprzewodowej klawiatury.

Możliwe jest także, że połączenie bezprzewodowe pomiędzy modułem wysyłania / odbierania na komputerze a klawiaturą zostało przerwane. Kiedy wymienisz baterię, powinieneś także zmienić złącza urządzeń zgodnie z instrukcją.

Jednak dość często to również klawisz Caps Lock powoduje błąd przy wpisywaniu hasła. Jeśli przypadkowo naciśniesz ten klawisz przed wprowadzeniem hasła, zmienisz wpisywanie małych liter na duże, a zamiast liczb będziesz wprowadzał tylko znaki specjalne.

W takiej sytuacji oczywiście mimo że wpisujesz hasło poprawnie, to jednak to, co otrzymujesz, różni się od oryginalnego.

Rys. 1. Wciśnięty klawisz CapsLock to częsta przyczyna problemów z wprowadzeniem hasła

  Oto jak to działa: upewnij, że wprowadzasz hasło przy wyłączonym klawiszu CapsLock. Rozpoznasz to po lampce kontrolnej po prawej nad klawiaturą numeryczną, która nie świeci się podczas „normalnego” wpisywania.