Szybko i bezpiecznie przesyłaj duże pliki

Dodano: 20 stycznia 2019
4b73931b7bc2dee002c50d5ca3ef607c35608f88_1

Chcesz przesłać, np. zdjęcia z wakacji i nagrane przez siebie filmy przyjaciołom i krewnym. Możesz napotkać na problem: poczta e-mail umożliwia dodawanie załączników, których rozmiar nie przekracza 20 megabajtów. Jeśli spróbujesz przesłać większe pliki, za każdym razem otrzymasz komunikat o błędzie.

Nie musisz martwić się ograniczeniami rozmiaru załączników do e-maila. Istnieje lepsza, a do tego bezpłatna alternatywa, dzięki której wyślesz plik o rozmiarze nawet do 2 gigabajtów. Mowa o usłudze internetowej WeTransfer. Wystarczy kilka kliknięć myszką, aby wysłać zdjęcia i filmy z wakacji nawet do 20 osób jednocześnie. Ogromna zaleta: nie potrzebujesz się nawet rejestrować.

Oto 7 kroków, dzięki którym prześlesz plik, korzystając z usługi WeTransfer:

  1. Wpisz adres https://wetransfer.com w pasku adresu przeglądarki internetowej i naciśnij klawisz [Enter], aby potwierdzić.

  2. Kliknij przycisk z symbolem krzyżyka. Spowoduje to otwarcie okna Eksploratora Windows.

  3. Przejdź do folderu, zawierającego pliki, które chcesz wysłać. Naciśnij klawisz [CTRL] i klikając lewym przyciskiem myszy, wybierz wszystkie pliki do wysłania. Zakończ, wybierając przycisk Otwórz.

  4. W polu E-mail to wprowadź adres odbiorcy. Wskazówka: kiedy naciśniesz klawisz [Enter], pojawi się kolejne pole, gdzie możesz wprowadzić dodatkowych adresatów. W ten sposób możesz wybrać do 20 odbiorców.

  5. Wprowadź swój własny e-mail w polu Your email. Natomiast w polu Message możesz opcjonalnie napisać wiadomość skierowaną do odbiorców.

  6. Aby zakończyć, kliknij Send.

Rys. 1. Usługa WeTransfer służy do przesyłanie nawet bardzo dużych plików

Twoja przeglądarka internetowa będzie teraz przesyłać wybrane pliki na serwer Webtransfer, a wszyscy odbiorcy, których e-maile wpisałeś, otrzymają wiadomość e-mail z linkiem umożliwiającym pobranie pliku bądź plików. Wystarczy, że na niego klikną, dzięki czemu z łatwością ściągną go i zapiszą na swoim dysku.

W zależności od szybkości połączenia internetowego i wielkości plików ukończenie przesyłania plików może zająć trochę czasu. Na przykład, przez łącze o przepustowości 16 Mb/s przesyłanie 1MB danych trwa od 10 do 12 sekund. Tak więc dla pliku o rozmiarze 60 MB czas wysyłania to 600 sekund, czyli 10 minut.