Poznaj 3 skróty klawiszowe w Firefoksie przydatne podczas surfowania

Dodano: 5 sierpnia 2020
firefox

Nic tak nie irytuje podczas surfowania w Internecie, jak reklamy wideo, które uruchamiają się niespodziewanie i oczywiście z dźwiękiem. Można zmniejszać głośność, korzystając z przycisku na pasku zadań systemu Windows lub zamykać okno przeglądarki z reklamą, ale nie jest to wygodne rozwiązanie.


Aby pozbyć się uciążliwej reklamy, skorzystaj z kombinacji klawiszy [Ctrl]+[M] – w ten sposób natychmiast wyłączysz dźwięk danego wideo, bez dodatkowego kliknięcia myszką. Potem następuje cisza i możesz spokojnie dalej surfować po Internecie.

Jeśli masz otwartych jednocześnie kilka kart w przeglądarce, łatwo się pogubić. Często się zdarza, że niechcący zamykasz stronę internetową, z zawartością której jeszcze się nie zapoznałeś. W takim przypadku pomaga skrót klawiszowy nr 2: naciśnij [Ctrl]+[Shift]+[D], aby stworzyć zakładkę dla wszystkich stron internetowych otwartych jednocześnie we wszystkich kartach. Spowoduje to otwarcie okna, w którym musisz jedynie kliknąć Dodaj zakładki. Możesz później z łatwością wrócić do tych stron, klikając powyżej w menu Zakładki, na górze wstążki.

Rys. 1. Okienko do tworzenia nowej zakładki

Chcesz zamówi

prezent urodzinowy, ale jubilat nie może się o tym dowiedzieć? Mamy dla Ciebie genialny sposób: usuń historię ostatnio otwieranych stron internetowych. Twoja wizyta w sklepie Amazon czy na innych stronach pozostanie tajemnicą.

W Firefoksie uda Ci się to za sprawą trzeciej sztuczki z wykorzystaniem skrótu klawiszy: naciśnij jednocześnie [Ctrl]+[Shift]+[Del]. Następnie w otworzonym oknie Wyczyść , aby usunąć historię z ostatniej godziny.


Rys. 2. Za pomocą jednej kombinacji klawiszy możesz wygodnie usunąć historię przeglądarki

Dodatkowa wskazówka: jeśli chcesz usunąć historię nie tylko z ostatniej godziny, ale być może z dwóch ostatnich godzin lub całego dnia, możesz to zrobić dzięki zaledwie kilku kliknięciom myszy. W oknie Czyszczenie historii kliknij znajdujące się na górze pole listy i z rozwijanej listy wybierz czas, który Cię interesuje.