Pozbądź się dziwnych znaków w wiadomościach e-mail

Dodano: 8 maja 2021
email

Załóżmy, że wiadomość e-mail, której rzekomym nadawcą jest lokalny dostawca energii, zawiera dziwne znaki. Jako załącznik dołączony jest również plik z rozszerzeniem GIF. Dziwny wygląd wiadomości możesz sugerować próbę oszustwa, ale niekoniecznie musi tak być.

Nawet jeśli e-mail wygląda szczególnie dziwnie, w tym przypadku nie mamy do czynienia ze spamem. Powodem, dla którego e-mail wyświetla się nietypowo, jest fakt, że Twój program pocztowy nie odebrał wiadomości w prawidłowym formacie. W efekcie wiadomości e-mail wyświetlana jest niepoprawnie.

Taka sytuacja występuje od czasu do czasu podczas korespondencji e-mail, jeśli program pocztowy nadawcy nieprawidłowo przygotuje dane podczas wysyłki lub też żaden z systemów Windows nie został użyty podczas wysyłania e-mail.

Do kolejnego błędu może dojść podczas samego przekazywania wiadomości e-mail na Twoją skrzynkę, co doprowadzi do właśnie takiego błędnego wyświetlania treści w Twojej skrzynce.

Dzięki poniższym wskazówkom uda Ci się zrozumieć dziwaczne symbole w treści e-mail (spójrz na ilustrację):

  • sam tekst wiadomości e-mail jest wyświetlany bez błędów i odpowiada właściwej treści.

  • hiperłącze, które znajduje się w kwadratowym nawiasie poniżej tekstu wiadomości e-mail [cid: energiesparshop_640x100_v1.gif] jest zazwyczaj zastępowanie przez załączony plik graficzny w formacie graficznym gif. Widać to po nazwie pliku załącznika, co znajduje odzwierciedlenie w tym, co widać w nawiasie kwadratowym.

  • po nawiasach kwadratowych wyświetla się długi adres internetowy nadawcy

adres,pl/?utm_source=disclaimer&utm_medium

= Email & utm_term = Oszczędzanie energii Shop & utm_content

= Energiesparshop & utm_campaign = Energiesparshop>.

Jest on zazwyczaj powiązany z grafiką. Kliknięcie lewym przyciskiem myszy na grafikę, jeśli wyświetlałaby się poprawnie, prowadziłoby do wyświetlonego tu adresu.

  • następnie pojawia się adres internetowy https://www. adres.pl/rdirect.php?et=odEIGE&et_cid=14&et_lid=110, który również jest przypisany do grafiki. Jest on wykorzystywany do badań rynku i bywa aktywowany podczas otwierania wiadomości e-mail. Umożliwia to nadawcy weryfikację, jak wiele z wysłanych wiadomości zostało otworzonych.

  • na koniec pojawiają się trzy kolejne adresy internetowe, prawdopodobnie wskazujące na programy pomocnicze, dzięki którym wiadomość e-mail została wygenerowana.

Jeśli wiadomość zostałaby wysłana poprawnie, trafiłaby do skrzynki odbiorczej.

Korzyść dla Ciebie. Jeśli otrzymasz taki e-mail, jak zwykle najpierw sprawdź nadawcę i jej temat. Następnie skorzystaj ze wskazówek, które przedstawiliśmy w tym artykule, dzięki którym szybko zweryfikujesz, czy wiadomość jest prawdziwa.

Jeśli taki e-mail pojawia się od czasu do czasu w Twojej skrzynce pocztowej, nie ma większego problemu. Jeśli jednak regularnie otrzymujesz nieprawidłowo wyświetlone wiadomości e-mail od określonego nadawcy, skontaktuj się z nim i zasygnalizuj problem.