Dlaczego dyski USB nie otwierają się automatycznie

Dodano: 14 grudnia 2019
drive

Niedawno zainstalowałem aktualizację do Windows 10 i od tego momentu mam dziwny problem: po podłączeniu dysku USB lub dysku twardego do komputera, nie otwiera się już odpowiednie okno. Jednak zarówno pamięć USB, jak i dysk USB pojawiają się w oknie Zarządzania dyskami (patrz – ilustracja). Co mogę zrobić?


Sądząc po zrzucie z ekranu, system Windows prawidłowo przypisał literę D do dysku twardego USB – został on rozpoznany i zintegrowany, a także nie wystąpił żaden problem ze sprzętem. Pod literą dysku D w Eksploratorze Windows również pojawia się napęd. Po dwukrotnym kliknięciu otworzysz go w tradycyjny sposób i możesz z nim pracować.

Jednak w przypadku większych aktualizacji system Windows czasami cofa różne ustawienia użytkownika, co jest bardzo denerwujące. Prawdopodobnie dlatego zniknęły Twoje spersonalizowane ustawienie w systemie Windows 10, dotyczące otwierania okna folderów po podłączeniu dysku USB.

Rys. 1. Informacja o dyskach podłączonych do komputera

Możesz jednak przywrócić to ustawienie za pomocą kilku kliknięć myszą. Wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz ustawienia systemu Windows 10. Najszybciej zrobisz to, wybierając kombinację klawiszy [Windows]+[I].

  2. W Ustawieniach najpierw kliknij Urządzenia. Kiedy zawartość okna ulegnie zmianie, po lewej stronie okna kliknij pozycję Autoodtwarzanie. Wtedy po prawej stronie okna pojawią się dwa pola Dysk wymienny i Karta pamięci.

  3. Po kliknięciu pola Dysk wymienny z listy Wybierz ustawienia domyślne autoodtwarzanie wybierz Otwórz folder, aby wyświetlić pliki. Dzięki temu ustawieniu po podłączeniu dysku USB za każdym razem otworzy się okno z jego zawartością.

Rys. 2. Przywracanie wcześniejszych ustawień

  1. Jeśli chcesz, powtórz te zmiany w ustawieniach w polu Karta pamięci, aby zaraz po włożeniu karty pamięci natychmiast otworzyło się okno Eksploratora.

  2. Na koniec zamknij okno Ustawienia, klikając prawy górny róg.

Jeśli teraz podłączysz pamięć USB do wejścia USB, okno Eksploratora jak zwykle automatycznie otworzy się.