Uruchamiaj Firefoksa od razu w trybie prywatnym

Dodano: 8 maja 2021
firefox2

Wielu użytkowników korzysta z Firefoksa przeważnie w trybie prywatnym, aby nie pozostawiać żadnych śladów w Internecie. Czasami zapominają jednak kliknąć opcję Nowe okno prywatne. Nieświadomie zostawiają więc pewne ślady podczas surfowania i tym samym narażają swoją sferę prywatności na szwank. Będziesz mógł jednak uruchamiać Firefoksa od razu w trybie prywatnym.

W tym artykule pokażemy Ci, jak utworzyć nową ikonę służącą do uruchamiania Firefoksa w trybie prywatnym. Oczywiście wciąż zachowasz możliwość korzystania z Firefoksa w trybie standardowym.

Aby utworzyć wspomnianą ikonę:

  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy skrót Firefoksa – ikonę tej przeglądarki na pulpicie Windowsa i kliknij Kopiuj.

  2. Przesuń wskaźnik myszy nad puste miejsce na pulpicie Windowsa i kliknij tam prawym przyciskiem myszy. Wybierz polecenie Wklej. Ikona Firefoksa jest teraz wyświetlona dwukrotnie.

  3. Kliknij nową ikonkę Firefoksa prawym przyciskiem myszy. Z menu kontekstowego wybierz Zmień nazwę. Zmień nazwę ikony Firefoksa na Prywatny Firefox.

  4. Prawym przyciskiem myszy kliknij Prywatny Firefox i wybierz Właściwości.

  5. W polu Cel dodaj parametr początkowy -private, służący do uruchamiania Firefoksa, a następnie kliknij OK.

Rys. 1. Wpisz słowo -private po znaku cudzysłowu na końcu wiersza. W przeciwnym razie przekierowanie zakończy się pojawieniem się błędu

Wskazówka: korzystaj z Firefoksa w trybie prywatnym tak często, jak to tylko możliwe. Dzięki Twojej nowej ikonie Firefox Prywatny nie ma już potrzeby dodatkowego klikania myszką.

Musisz jedynie upewnić się, że kliknąłeś ikonę Firefox Prywatny, a nie Firefox, aby móc surfować, będąc chronionym przed szpiegowaniem danych.