Niespodziewane komunikaty w Windows 10

Dodano: 6 maja 2021
windows2

Ostatnio na ekranie mojego komputera wyposażonego w system Windows 10 pojawił się taki komunikat: ,,Media Engine-Add-On dla zdjęć. Instalacja właśnie się zakończyła. Wypróbuj teraz”. Kto wgrywa takie niepożądane programy na mój komputer? Nie znam tego programu i nie wyrażałem zgody na jego instalację. Co się za nim kryje i jak mogę pozbyć się takiego oprogramowania?

Ten program to tak naprawdę rozszerzenie programu ,,Zdjęcia” będącego częścią systemu Windows 10. To rozszerzenie jest dostarczane przez samą firmę Microsoft w ramach aktualizacji systemu Windows 10. Dlatego też nie musisz się martwić: program nie jest ani szkodliwy, ani niepożądany. Od tej chwili aplikacja Zdjęć dysponuje jeszcze większą liczbą funkcjonalności. Jeśli jednak nie wyrażasz zgody na jego instalację, możesz odinstalować „Media Engine Add-On” za pomocą zaledwie kilku kliknięć myszką.

Rys. 1. Szybki dostęp do okna ustawień

  1. Kliknij ikonę Start w lewym dolnym rogu, a następnie wybierz kafelek aplikacji Zdjęcia z menu Start, klikając na niego prawym przyciskiem myszy.

  2. W menu podręcznym lewym przyciskiem myszy kliknij opcję Więcej, a następnie z podmenu wybierz Ustawienia aplikacji. Spowoduje to otwarcie okna Ustawienia programu Microsoftu - Zdjęcia.

  3. Przewiń ustawienia w dół, obracając kółko w kierunku do siebie. W obszarze Dodatki i zawartość do pobrania dla aplikacji kliknij lewym przyciskiem myszy pozycję Photos.DLC.MediaEngine, a następnie kliknij przycisk Odinstaluj.

  4. Na zakończenie zamknij okno Ustawień systemu Windows, klikając przycisk Zamknij - X w prawym górnym rogu okna.

Ostatecznie program Microsoftu ponownie znika z Twojego systemu.