Dlaczego Windows bez powodzenia próbuje zainstalować nowe sterowniki

Dodano: 1 września 2019
windows


Mój Windows działa szybko i stabilnie, ale niepokoi mnie jeden problem: kiedy pojawiają się aktualizacje z nowymi sterownikami urządzeń, Windows nie może ich zainstalować. Sprawdziłem historię aktualizacji i ustaliłem, że za każdym razem pojawia się kod błędu 80070103. Z kolei inne aktualizacje działają bez zarzutu. Jak mogę wyeliminować ten problem?


Nie martw się nieudanymi aktualizacjami sterowników. Kod błędu 80070103 oznacza jedynie, że nowy lub bardziej kompatybilny sterownik jest już zainstalowany w Twoim systemie.

System Windows próbuje użyć funkcji aktualizacji, aby zainstalować nowy sterownik dla Twoich urządzeń. Jednak potem wykrywa, że masz już zainstalowany lepszy sterownik i anuluje operację. Podsumowując, możesz jedynie cieszyć się z całej sytuacji, ponieważ dbasz o to, że Twój system jest na bieżąco aktualizowany i jest w perfekcyjnym stanie.

W każdym razie aktualizacje sterowników mają uzasadnienie i są konieczne tylko w razie awarii przy korzystaniu z danego komponentu komputera lub gdy pojedyncze urządzenie, takie jak karta graficzna, nie wykorzystuje w pełni swoich możliwości. Jednak tak długo jak system działa szybko i stabilnie, również z samymi sterownikami urządzeń jest wszystko w porządku.

Dla bezpieczeństwa komputera decydujące jest to, że wszystkie inne aktualizacje systemu Windows zostały zainstalowane bezbłędnie – i tak jest w przypadku Twojego komputera. Tylko w taki sposób system Windows może łatać dziury w zabezpieczeniach, które są na bieżąco rozpoznawane.