Co oznacza dziwny komunikat o błędzie w przeglądarce Internet Explorer

Dodano: 1 września 2019
ie


Za każdym razem, gdy uruchamiam Internet Explorera, otrzymuję komunikat: r6025 pure virtual function call. Nic nie mogę wtedy zrobić. Co oznacza ten komunikat i jak się go pozbyć?


Komunikat, który widzisz, informuje o błędzie w języku programowania C++, wskazującym na błąd oprogramowania aplikacji. Warto wiedzieć, że C++ jest instalowany w większości systemów Windows jako narzędzie. Dzieje się tak bez udziału użytkownika, kiedy na przykład aplikacja jest napisana w C+++ i automatycznie konfiguruje to narzędzie podczas instalacji.

Jeśli pojawi się komunikat, który zauważyłeś podczas uruchamiania Internet Explorera, prawdopodobnie jedno z istniejących rozszerzeń przeglądarki jest uszkodzone. Aby je naprawić, najlepiej jest przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer.

Możesz to zrobić, wykonując następujące czynności:

  1. W przeglądarce Internet Explorer kliknij ikonę Koła zębategow prawym górnym rogu, a potem z menu wybierz Opcje internetowe. Następnie otworzy się okno o tej samej nazwie.

  2. W oknie opcje internetowe kliknij kartę Zaawansowane. Tam znajdziesz przycisk Resetuj.

  3. Kliknij go, aby zresetować wszystkie ustawienia przeglądarki Internet Explorer do wartości domyślnych. Spowoduje to także usunięcie wszystkich zainstalowanych rozszerzeń. Dzięki temu zniknie komunikat o błędzie.

Niech ten problem skłoni Cię do przemyślenia zmiany przeglądarki Internet Explorer na inną, jak Firefox lub Google Chrome. Od wprowadzenia systemu Windows 10 Internet Explorer nie jest już rozwijany i wyraźnie odstaje od konkurencji pod względem wygody korzystania, bezpieczeństwa, a także szybkości.

Jeśli będziesz korzystać z Firefoksa, Chrome'a czy też z Microsoft Edge, napotkasz na podobne problemy zdecydowanie rzadziej, a poza tym będziesz szybciej surfował po Internecie.