Blokuj reklamy tylko na wybranych stronach WWW 

Dodano: 24 października 2018
Sprawdzanie jak długo uruchomiony jest komputer

Programy blokujące wyświetlanie reklam, np. AdblockPlus, są ważnym dodatkiem przeglądarki. Dzięki nim możesz ukryć irytujące reklamy. Z drugiej strony właściciele stron internetowych są zdani na przychody z reklam. Jeśli więc włączysz blokowanie reklam, nie zobaczysz już treści wielu stron. Dlatego na wybranych stronach warto zrezygnować z blokowania reklam.

Na przykładzie przeglądarki Mozilla Firefox i programu Adblock Plus pokażemy Ci, jak za pomocą kilku kliknięć możesz to zrobić. W podobny sposób wykonasz te czynności w innych przeglądarkach i programach blokujących wyświetlanie reklam. Wykonaj następujące czynności: 

1. Otwórz wybraną stronę internetową w Twojej przeglądarce – w naszym przykładzie jest to Firefox. Następnie pojawi się komunikat administratora strony, że jej treść zostanie wyświetlona jedynie wtedy, gdy zezwolisz na włączenie wyświetlania reklam. 

2. W prawym górnym rogu paska menu kliknij na ikonę Adblock Plus, a następnie z menu rozwijanego wybierz Wyłączony na tej witrynie. Wtedy zniknie zielony haczyk przy tej opcji. 

 

Rys. 1. W taki sposób wyłączysz blokowanie reklam na aktualnie otwartej stronie internetowej   

3. Załaduj ponownie stronę, klikając przycisk Odśwież bieżącą stronę. Teraz jej treść powinna znowu być dostępna i możesz czytać bez przeszkód. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, możesz na tym zakończyć czytanie naszej instrukcji. 

4. Jeśli jednak strona nadal pozostaje zablokowana, dzieje się to za sprawą „ochrony przed śledzeniem” w Twojej przeglądarce. Ta funkcja chroni Cię przed śledzeniem Twojej aktywności w sieci ze strony reklamodawców. W tej sytuacji musisz po prostu określić stronę stanowiącą wyjątek. W przeglądarce Firefox najpierw kliknij ikonę Wyświetl informację o stronie w lewym górnym rogu w pasku adresu. 

5. Następnie w rozwijanym menu kliknij Wyłącz ochronę dla tej witryny. Firefox automatycznie odświeży stronę, a jej treść będzie ponownie widoczna.

Błyskawicznie wyłączyłeś funkcję blokowania reklam, aby móc ponownie korzystać z ulubionej strony. Na innych witrynach opcja jest nadal aktywna i chroni Cię przed niechcianymi reklamami.