• WSZYSTKIE
  • 2019
  • 2018
  • 2017

Przeglądając stare zdjęcia czy slajdy, często zdajemy sobie sprawę, że nawet dokładając wszelkich starań, aby starannie przechowywać stare zdjęcia, nie zapobiegnę temu, że żółkną i pojawiają się na nich zniekształcenia, aż w końcu kiedyś zostaną bezpowrotnie utracone. Ale istnieje prosty środek zaradczy: zdigitalizuj stare zdjęcia za pomocą komputera i skanera. To łatwiejsze i tańsze, niż może się wydawać. 

Digitalizacja zdjęć to jedna kwestia, ale pozostaje jeszcze sprawa przechowywania wszystkich plików na twardym dysku w sposób na tyle uporządkowany, aby móc je szybko odnaleźć. Windows daje Ci w tym celu dwa narzędzia – Eksploratora Windows i funkcję Zapisz, ale ich obsługa kryje pewne pułapki. Aby ich uniknąć, zdecydowaliśmy się zaprezentować ten temat w ,,Komputer i internet bez tajemnic” bardzo dogłębnie. Przeczytaj artykuł ,,Zaprowadź porządek w plikach na dysku”, aby zarządzać swoimi plikami, mając wszystko pod kontrolą. 

A jeśli mówimy o kontroli nad czymś, czasami możemy odnieść wrażenie, że w internecie tak naprawdę chodzi o to, aby wykorzystywać nasze zainteresowania i aktywności do czerpania z nich zysków. Microsoft ze swoim Windowsem 10 nie stanowi wyjątku, ponieważ podstawowe ustawienia systemu umożliwiają przekazywanie wielu naszych danych osobowych i innych informacji. Jednak na szczęście można to zmienić za pomocą kilku ustawień, a wtedy Microsoft pozyska jedynie minimum Twoich informacji prywatnych.

Rafał Janus
Redaktor prowadzący 


Aktualnie przeglądasz

Styczeń 2019 - Nr 15
aej15
wiper-pixel