W sprytny sposób unikaj niechcianych wiadomości

Dodano: 14 grudnia 2019
spyrtny

Niechcianych wiadomości (spamu) trudno jest czasem uniknąć, ponieważ wiele stron internetowych sprzedaje adresy użytkowników firmom specjalizującym się w wysyłaniu spamu. Zawsze więc istnieje ryzyko otrzymania spamu, kiedy bierzesz udział w konkursie online lub rejestrujesz się na forum. Administrator może przekazać dalej Twój adres e-mail.

Na szczęście istnieje prosty i darmowy sposób rejestracji na stronie internetowej, a jednocześnie uniknięcia wiadomości z reklamami: możesz skorzystać z adresu jednorazowego. Działa to w następujący sposób:

  1. Otwórz stronę http://www.yopmail.com/pl/ w swojej przeglądarce internetowej.

  2. Wpisz wybraną przez siebie nazwę adresu e-mail w polu Tymczasowy adres email. W tym przykładzie adres jednorazowy może mieć nazwę [email protected].


Rys. 1. Określ, jak ma brzmieć nazwa Twojego jednorazowego adresu


  1. Kliknij Sprawdź pocztę, aby zatwierdzić wpisane informacje. W efekcie zmieni się widok strony.


Teraz możesz korzystać z tego tymczasowego adresu do rejestrowania w serwisach wymagających podania adresu e-mail. Jako obowiązkowy e-mail podajesz adres (w naszym przypadku jest [email protected]), na który przyjdzie e-mail potrzebny do dokończenia procesu rejestracji. W ten sposób nie będzie zaśmiecać swojej skrzynki pocztowej używanej na co dzień.