Szybko wyszukuj zdjęcia zawierające określone motywy

Dodano: 14 grudnia 2019
paint

Czasem, próbując szybko znaleźć konkretne zdjęcie z ostatnich wakacji lub z rodzinnej uroczystości, musisz przejrzeć setki fotografii. Na szczęście jest aplikacja do zdjęć wbudowana w system Windows 10, która bardzo pomoże skrócić czas wyszukiwania.

Wspomniany program analizuje tło twoich zdjęć i rozpoznaje na przykład widok miast, samochodów, morza, a nawet ludzi. Funkcja wyszukiwania aplikacji do zdjęć identyfikuje takie motywy, co ułatwi Ci odnalezienie szukanego zdjęcia. Wykonaj następujące czynności:

  1. Uruchom aplikację Zdjęcia. Aby to zrobić. Najpierw kliknij ikonę Start w lewym dolnym rogu, a następnie w menu Start wybierz kafelek Zdjęcia.

  2. W otwartym oknie Zdjęcia pojawi się widok Twojej kolekcji fotografii. Aby wyszukać zdjęcie zawierające daną treść, kliknij pole wyszukiwania w lewym górnym rogu.

  3. Po kliknięciu tego pola pojawi się menu z kilkoma propozycjami wyszukiwania.

Na górze znajdują się zdjęcia profilowe osób, które często pojawiają się na zdjęciach. Po kliknięciu jednej z miniatur wyszukasz zdjęcia z daną osobą. Wskazówka: jeśli żądana osoba nie pojawia się w menu, aktywuj przycisk Ludzie w ustawieniach aplikacji Zdjęcia.


Rys. 1. Aplikacja Zdjęcia sugeruje osoby, miejsca i motywy, które możesz wyszukać

Poniżej znajdują się sugestie dotyczące miejsca wykonania zdjęć. Kliknij jedną z propozycji lub wpisz żądaną lokalizację w polu wyszukiwania. Kiedy będziesz pisał, program zasugeruje odpowiednie miejsce dla Ciebie – wybierz je za pomocą kliknięcia myszką.

Na dole wyświetlane są słowa kluczowe dotyczące zawartości obrazu, rozpoznanej na Twoich zdjęciach. Wybierz kliknięciem jedną z propozycji lub wpisz własne słowo kluczowe w polu wyszukiwania, np. Plaża, Wysoki dom, Samochód, Droga lub Żaglówka. Także w tym przypadku podczas wpisywania aplikacja do zdjęć sugeruje słowa, na które wystarczy kliknąć.