Jak korzystać z portali internetowych

Dodano: 26 kwietnia 2020
wp

Za terminem „portal internetowy” kryje się serwis internetowy poświęcony danej tematyce, składający się z kilku (lub wielu) stron internetowy, zawierający różnorodną treść, usługi i linki.


Najlepszy przykład stanowią liczne strony gazet i serwisy informacyjne, które często bywają określane jako „portale informacyjne”. Znajdziesz na nich artykuły stworzone przez redakcję, takie jak informacje, ale także linki kierujące do innych źródeł, multimedia oraz forum dyskusyjne lub komentarze umieszczane pod poszczególnymi artykułami.

  Rys. 1. Multimedia, linki, fora dyskusyjne: wp.pl jest jednym z największych portali informacyjnych w Polsce

Niemal każdy serwis internetowy oferuje wiele rozmaitych treści, stąd też termin „portal internetowy” zyskał tak dużą popularność. Oznacza to również, że wiele stron internetowych jest tylko punktem wyjścia, w którym znajdziemy odnośniki do serwisów tematycznych. Kilka przykładów:

Porównywarki cen: strony służące do porównywania cen zapewniają Ci do dostęp do wyszukiwanych informacji, ale także przekierowują Cię do wybranego sklepu internetowego.

Portale zdrowotne: oprócz informacji na temat chorób lub nowych leków portale zdrowotne oferują często także porady lekarskie, forum dyskusyjne, a także dostęp do stron, gdzie możesz ocenić lekarzy.

Portale randkowe: wiele portali randkowych określanych jest również jako internetowe społeczności, serwisy randkowe i sieci społecznościowe, dające możliwość publikowania własnych materiałów. Stosowna nazwa to „portale dla singli”.