Dlaczego system Windows nie rozpoznaje podłączonego telewizora

Dodano: 15 czerwca 2019
monitor

Do mojego telewizora podłączyłem dwa komputery z systemem Windows 10, korzystając z kabla HDMI i przełącznika monitora. Jednak pojawił się problem: za każdym razem, gdy przełączam się na drugi komputer za pomocą przełącznika monitora, system Windows zapomina o poprzednim urządzeniu, które także jest podłączone do telewizora. Muszę dostosować ustawienia tak, a także powielić obraz, aby pojawił się na ekranie telewizora. Jak mogę to zmienić?

HDMI nie jest „jednokierunkową ulicą”, ale przesyła dane w obydwu kierunkach. To oznacza, że Twój telewizor, kiedy jest podłączony, przesyła najważniejsze dane (na przykład rozdzielczość i częstotliwość) obrazu do komputera. System Windows wykorzystuje te dane, aby prawidłowo ustawić obraz. Dzięki tej wymianie danych system Windows „widzi”, że drugi monitor jest dostępny w porcie HDMI.

Moim zdaniem, przełącznik monitora, z którego korzystasz, stanowi źródło problemu. Kiedy dochodzi do przerwania połączenia / przełączenia na inny komputer, Windows traci wszystkie informacje z podłączonego telewizora, a wszystkie ustawienia dla pracy z dwoma monitorami zostają zresetowane.

Przełącznik monitora tego typu jest raczej bardziej odpowiedni dla urządzeń multimedialnych, takich jak odtwarzacz Bluray lub odbiornik satelitarny.

Zamiast tego, jeśli podłączysz dwa komputery za pomocą kabla HDMI bezpośrednio do telewizora, wszystko powinno działać jak zwykle. Zasadniczo nowoczesne telewizory posiadają wystarczającą liczbę wejść HDMI służących do tego celu. Następnie wystarczy, że przełączysz pilotem telewizora na inny kanał HDMI, aby wyświetlić obraz z żądanego komputera.

Rys. 1. Współczesne telewizory mogą służyć jako dodatkowy monitor do komputera